Poradenstvo

Prečo ponúkame ortomolekulárne poradenstvo

Klienti nášho centra, ktorí u nás podstupujú aplikáciu kmeňových buniek alebo inú terapiu majú možnosť využiť ortomolekulárne poradenstvo už niekoľko rokov ako súčasť celostného prístupu k ich zdravotným problémom. Výsledky, ktoré dosahujeme a spokojnosť našich klientov nás presvedčili, že je opodstatnené ponúknuť tuto službu širšiemu okruhu záujemcov.

Ako ponúkame ortomolekulárne poradenstvo

Z dôvodu jednoduchosti, dostupnosti a rýchlosti sme primárne zvolili formu online poradenstva, prostredníctvom emailu. K dispozícii sú pre vás dva typy poradenstva (základne a individuálne poradenstvo).

Čo je ortomolekulárna medicína

Ortomolekulárna medicína sa zameriava na prevenciu a podporu famakologickej liečby ochorení, na ovplyvňovanie procesov starnutia a na zachovanie vitality a kvality života do vysokého veku poskytnutím optimálneho množstva látok, ktoré sú pre organizmus prirodzene potrebné a nevyhnutné. Ide o vitamíny, minerály, stopové prvky, enzýmy, aminokyseliny, esenciálne mastné kyseliny, rastlinné extrakty, antioxidanty, vláknina, probiotiká, prebiotiká a iné zlúčeniny.

Ak potrebné látky do organizmu nedoplňame v dostatočnom množstve, zhoršuje sa naša kvalita života (únava, nesústredenosť, zhoršenie pamäte), začínajú sa prejavovať rôzne zdravotné problémy a postupne sa rozvíjajú bežné aj vážnejšie ochorenia (diabetes, srdcovo-cievne ochorenia, depresia, neurologické poruchy, onkologické ochorenia, poruchy pohybového aparátu).

Cieľom ortomolekulárnej medicíny je prostredníctvom minerálnych látok, vitamínov, stopových prvkov, aminokyselín, prírodných látok optimalizovať prostredie a navodiť rovnováhu v organizme. Ortomolekulárna medicína zahŕňa prevenciu a optimalizáciu farmakoterapie pri liečbe niektorých chronických i degeneratívnych ochorení. Dôsledkom pôsobenia voľných radikálov, pôsobenia toxických látok (priemyselných chemikálií, ťažkých kovov, rozpúšťadiel, potravinových prísad) alebo častých či chronických zápalov, je starnutie organizmu. Spomalenie tohto procesu je ďalším cieľom ortomolekulárnej medicíny.

Základne poradenstvo

Cena: 18€

Je pre vás vhodné, ak chcete získať konkrétne odporúčania o výživových doplnkoch vhodných pri vašom probléme, ich dávkovaní, kombinovaní a potrebnej dĺžke ich užívania. Samozrejmosťou sú informácie o kľúčových účinných látkach a popis mechanizmu ich účinku. Pridáme aj všeobecné odporúčania v oblasti stravovacích návykov ako darček. Vyberiete si okruh zdravotných problémov z preddefinovaných kategórií, ktoré neustále dopĺňame:

 1. Osteoartritída/reumatoidná arttritída – zápalové ochorenia kĺbov
 2. Osteoartróza/ nezápalové degeneratívne poškodenie kĺbov
 3. Hypertenzia/vysoký krvný tlak
 4. Skleróza Multiplex
 5. Náhla cievna mozgová príhoda
 6. Srdcovo-cievne ochorenie/stavy po infarkte myokardu
 7. Diabetes melitus/cukrovka
 8. Chronická únava/únavový syndróm
 9. Antiageing
 10. Posilnenie imunity
 11. Nehojace sa rany/diabetická noha

Individuálne poradenstvo

Cena: 39€

Je komplexnejšie a vhodné pre vás v prípade, ak máte problém či diagnózu, ktorú nenájde v predvolených kategóriách základného poradenstva alebo chcete poradenstvo šité na mieru konkrétne vám, zohľadňujúce aj vaše ďalšie diagnózy a celkový stav organizmu. Získate konkrétne odporúčania o výživových doplnkoch vhodných pri vašom probléme, ich dávkovaní, kombinovaní a potrebnej dĺžke ich užívania. Problém, ktorý chcete riešiť samy zadefinujete a popíšete spolu s ďalšími informáciami o vašom stave, diagnózach, užívaných liekoch a vašej celkovej anamnéze. Všetky tieto informácie budú zohľadnené v odporúčaniach pre vás spolu s informáciami o kľúčových účinných látkach a popisom mechanizmu ich účinku. Samozrejme pridáme aj všeobecné odporúčania v oblasti stravovacích návykov, prípadne aj pohybových aktivít (ak to bude pre vás vhodné) ako darček.

Objednanie poradenstva

 1. Rozhodnite sa, ktorý typ poradenstva je pre vás vhodný.
 2. Vyplňte objednávkový formulár v pravej časti stránky.
 3. Po obdržaní objednávky vám zašleme dotazník na vyplnenie + údaje na zaplatenie poradenstva bankovým prevodom.
 4. V priebehu 24 – 48 hodín od prijatia vašej platby obdržíte email s odporúčaniami a ďalšími prílohami.
 5. Naštudujte si odporúčania, nasledujte ich a užívajte si postupné zlepšovanie vášho zdravotného stavu. V prípade akýchkoľvek otázok, potreby spresnenia či podrobnejšieho vysvetlenia uvedených informácií nás neváhajte kontaktovať.